Oj zaniedbałem ostatnio bloga okrytnie. No cóż, nawął zjęć i ogólny jakis tumiwisizm mnie opanował. W Europie zaczął się sezon Małysza i losowanie grup do mistrzostw świata w Niemczech 2006. Mnie oczywiście zainteresowała grupa Oceani w której występuje Australia. Niestety z tej grupy nie kwalifikuje się nikt bezpośrednio do mistrzostw i aby się dostać do NIemiec w 2006 r. Zwycięzca grupy musi spotkać się z 5 drużyną z Ameryki Południowej. Same eliminacje w Oceani wyglądają następująco.
1 Faza – rozgrywki grupowe w 2 grupach po 5 zespołów. W grupie pierwszej jest Tahiti, Wyspy Salomona, Nowa Kaledonia, Tonga i wyspy Cooka. Do drugiej grupy trafiły Fidżi, Vanuatu, Papua Nowa Gwinea, Samoa i Samoa Amerykańskie.
2 Faza – Zwycięzcy i 2 zespoły obu grup wraz z Australią i Nową Zelandią utworzą 6 zespołową grupę w której odbędą się rozgrywki w systemie ligowym.
3 Faza – Lider i vice lider rozgrywek 2 fazy spotkają się w dwumeczu u siebie i na wyjeździe wyłaniając w ten sposób zespół, który jak już wspomniałem w barażach o udział w mistrzostwach spotka się z 5 druzyną z Ameryki Południowej.
W historii występów świata drużyny z Oceani brały udział w fianałąch mistrzostw tylko 2 razy. W 1974 udało się awansować Australii a w pamiętnym dla nas 1982 roku na mundialu w Hiszpani wystąpiła Nowa Zelandia.